2013. 07. 01.

Közeledik a vívó világbajnokság, s mint köztudott, ez alkalommal Magyarország ad otthont e rangos világversenynek. Szép is és talán illő is a szurkolás és az izgalmas sportesemények szüneteiben megállni ilyenkor egy időre, s megemlékezni a nagyokról, régmúlt idők egykori hőseiről és bajnokairól, azokról, akik még köztünk vannak, s azokról, akik már eltávoztak…
A Magyar Olimpiai és Sportmúzeum legújabb kiadványa ezt a szellemiséget képviseli. A kötettel Kabos Endrére, a háromszoros olimpiai bajnok vívóra emlékezünk.

A könyv rendkívül gazdagon illusztrált eredeti fotókkal és egyéb forrásdokumentumokkal, például a Kabos Endre gyerekkori kézírását őrző levéllel, vagy a sporttársakat megörökítő, aláírt képeslapok gyűjteményével.
A kötet kétnyelvű; mind a tanulmányokat, mind az információkban gazdag képaláírásokat megtaláljuk angol nyelven is.

A Kabos Endre, az elegáns bajnok c. kötet megvásárolható 2013. aug. 2-tól, A magyarországi vívósport története c. kiállítás nyitva tartási ideje alatt a Magyar Olimpiai és Sportmúzeum kiállítóhelyén, a SportAgórán.
A kötet ára: 3500 Ft