A MOA és a Sportmúzeum meghívására vidéki és fővárosi sportgyűjtemények képviselői tanácskoztak 2013. április 4-én a Sportmúzeum SportAgorán lévő kiállítótermében.

A megbeszélés célja egy jövőbeni együttműködés lehetőségének előkészítése volt. A szervezetek képviselői rövid bemutatkozást követően egyetértettek az összefogás szükségességében, megosztották egymással gondjaikat, bemutatták jelenlegi és korábbi kiállításaikat. A sportgyűjtemények képviselői elfogadták a Magyar Sportmúzeum javaslatát, miszerint szükséges volna egy közös múzeumi nyilvántartási rendszer működtetése, amelyen keresztül a különféle gyűjteményekben felhalmozott tudásanyag elérhetővé válna egymás számára. Továbbá a Magyar Sportmúzeum saját honlapján megjelenési lehetőséget is kínált a tanácskozáson résztvevő, sportemlékeket őrző gyűjteményeknek.