2013. 06. 02.

„Sporttudomány az egészség és a teljesítmény szolgálatában” címmel került megrendezésre az a konferencia, amelyen a Magyar Sportmúzeum történészei és muzeológusai is részt vettek 2013. május 30-jún. 1. között.

A csütörtöki plenáris ülést és az ünnepélyes megnyitót követően a vendégek egy hangulatos vacsorát költöttek el a nyíregyházi városházán, valamint meghallgathatták a Cantemus kórus koncertjét. A Magyar Sportmúzeum történészei a pénteki nap folyamán adtak elő a „Fogyatékosok sportja, sporttörténet, diáksport” tematikájú szekció keretében. A konferencia résztvevői sok érdekes és tanulságos előadást hallhattak többek között a társadalomtudományok, a természettudomány, a sportgazdaság és a sportorvoslás területeiről, ezen kívül számos fakultatív szórakozási és kikapcsolódási lehetőség közül is választhattak a hétvége folyamán; ellátogathattak Sóstón a Múzeumfaluba, illetve az Állatparkba, megtekinthették a Nyíregyházi Főiskola Botanikus Kertjét, valamint megmártózhattak az Aquarius Élményfürdőben.