2013. 11. 15.

November 14-én délután átadták az Ezüstgerely 2013 pályázat díjait és megnyitották a Sport a kortárs magyar művészetben című időszaki kiállítást a múzeum kiállítótermében, a SportAgorán.
A díjátadók között volt a kétszeres olimpiai bajnok tornász Magyar Zoltán, a MOB alelnöke, Vigh László kormánybiztos, a Nemzeti Sportközpontok (NSK) vezetője, Mihály Gábor Munkácsy-díjas szobrászművész, Bánkuti András fotóriporter, dr. Gombocz János egyetemi tanár, valamint Riskó Géza az MTVA főszerkesztője.

Mint arról korábban beszámoltunk, a pályázat rendkívüli érdeklődéssel zárult: több mint kétszázötven jelentkeztek, és a hat meghirdetett kategóriában majdnem ezer pályamű érkezett a múzeumba.

A díjazottaknak és a kiállításra került pályaművet benyújtott művészeknek ezúton is gratulálunk!

A Sport a kortárs művészetekben című tárlatunkat december 15-ig látogathatják meg kedves vendégeink a sportAgórán – hétfő kivételével – minden nap 10 és 18 óra között.