2013. 09. 20.

2013. szeptember 21-én, szombaton indul hivatalosan az őszi turista szezon, a Nemzeti Sportközpontok Magyar Olimpiai és Sportmúzeum Turistamúzeumában lévő harang megkondításával.
E jeles nap alkalmából az idelátogató kirándulók megtekinthetik a Turistamúzeum kiállítását, mely bemutatja a magyarországi turista mozgalom kezdeteit, valamint a XX. század ismert turistáinak személyes tárgyait.
A múzeum emlékei mellett – rendhagyó módon – megtekinthetők lesznek az 1913. november 30-án több egyesületből megalakított, s az idén 100. jubileumát ünneplő Magyar Turista Szövetség (MTSz) emlékei is, valamint a természet- és sportbarátok érdekes információkat kaphatnak Dobogókőről, a hozzá kapcsolódó hiedelmekről, legendákról és látnivalókról.

A Turistamúzeum pontos címe: Turista Történeti Kiállítóhely, 2099 Pilisszentkereszt-Dobogókő, Téry Ödön utca 24.