2014. 02. 25.

Talán nem is tudnánk még egy honfitársunkat említeni, aki 14 olimpián megfordult életében. Weidinger Imrének – Weidinger Desző és Weidinger Júlia sportolók bátyjának –, a sportok nagy barátjának ez sikerült. Weidinger Imre, még életében úgy rendelkezett, hogy értékes sportgyűjteményét a Magyar Olimpiai és Sportmúzeumra hagyja. A tárgyak Weidinger Dezső közvetítésével megérkeztek, és a Magyar Olimpiai és Sportmúzeum ezúttal is szeretné hálásan megköszönni Weidinger Dezsőnek a legújabb, a Magyarok a téli olimpiákon c. kiállításához nyújtott segítségét.
A Weidinger Imre által felajánlott tárgyak a római olimpiától (1960) a vancouveri téli olimpiáig (2010) ölelnek fel személyes tárgyi emlékeket, amelyek közül minden bizonnyal a legértékesebb a képeken is látható tárgyegyüttes: a vízipólós sapka-gyűjtemény, amelyet a magyar férfi vízilabda-válogatott viselt az 1964–es tokiói olimpián, valamint az a vízilabda, amellyel az olimpiai döntőben játszott (és nyert) Jugoszlávia csapata ellen.