2014. 11. 25.

A Magyar Olimpiai és Sportmúzeum időszaki kiállítása a Magyar Labdarúgás Napja alkalmából

A Magyar Olimpiai és Sportmúzeum kiállítása a magyar labdarúgó történelem néhány kiemelkedő eseményére emlékezik.
Képekkel, tárgyakkal, filmmel idézi meg a Népstadion építését, 1953-as átadását, az Aranycsapat azóta is megismételhetetlen teljesítményét, a sokaknak még mindig fájó, pedig Magyarország egyik legjobb világbajnoki helyezését jelentő „berni döntőt”.
Feleleveníti az angliai 6:3, és a Népstadionban játszott 7:1 pillanatait, a válogatott emlékezetes szerepléseit.
A kiállítás azonban nem áll meg a múltidézésnél, felvillantja a jövőt is. A műtárgyak megőrzésének és bemutatásának új lehetősége, a 3D-ben történő szkennelés, melyet most egy holo-gúla segítségével prezentálunk. A technika ez alkalommal híd, mely a múltat köti össze a jelenen keresztül a jövővel. A ma még akár megtapintható Puskás Stadion holnapra már csak emlék marad, de a több millió képpont és a kiváló technika segítségével egyetlenegy téglája sem vész el. A virtuális térben a stadiontörténeti séták folytatódhatnak, az egykor megcsodált öltöző hangulata, a játékos kijáró, az alagút, a közvetítőfülkék korlenyomata, a „Rákosi-páholy” távolságtartása és a szocreál feledhető, de utánozhatatlan építészeti világa így mindig velünk marad.

Tekintse meg a kiállításmegnyitón készült képeinket a Galériában!

Megtekinthető a Puskás Ferenc Stadion Toronyépületének aulájában
hétköznapokon 10-15 óráig ingyenesen,
hétvégén csoportosan (min. 5 fő), előzetes bejelentkezés alapján.

Tel: 06 1 252 1696
E-mail: titkarsag@sportmuzeum.hu