2018. 03. 14.

Eredményt hirdettek a 2017-ben meghirdetett Ezüstgerely 2018  – Sport a kortárs magyar művészetben elnevezésű pályázatra beérkezett pályaművek tekintetében március 13-án, a Magyar Olimpiai és Sportmúzeum kiállítótermében, a SportAgórában. Öt kategóriában 117 pályázó összesen 592 alkotást nyújtott be. Az író Esterházy Péter Posztumusz Ezüstgerely Életműdíjban részesült. A válogatás tárlata április 7-ig megtekinthető.

Az Ezüstgerely-pályázatot először 1961-ben, a szellemi olimpiai bajnok dr. Mező Ferenc halálának évében hirdették meg először, azóta az idei a 30. alkalom. Képzőművészet-kategóriában 54 pályázó 127 alkotást, alkalmazott művészetben 12 pályázó 29 alkotást, sportfotóban 44 pályázó, 413 alkotást, sportirodalomban 12 pályázó 17 alkotást, míg a film-videó kategóriában 5 pályázó 6 alkotást nyújtott be. A szakértői zsűri 70 alkotó 183 művét válogatta be a most nyíló kiállításba. A tárlat a SportAgórában keddtől szombatig 10 és 17 óra között, április 7-ig tart nyitva.

A pályaműveket bemutató tárlatot dr. Szabó Lajos, a Magyar Olimpiai és Sportmúzeum igazgatója, az Ezüstgerely albizottság elnöke, Vékássy Bálint MOB-főtitkár és dr. Magyar Zoltán olimpiai bajnok tornász, a MOB elnökségének tagja, a Mező Ferenc Sportbizottság elnökségi kapcsolattartója nyitotta meg.

A művészeti pályázatról és a kiállítás megnyitójáról részletes ismertetést olvashatnak a MOB honlapján.