2016. 11. 23.

Az idén 20 éves Magyar Sporttudományi Társaság és a Magyar Olimpiai Bizottság
2016. november 21-én egész napos konferenciát rendezett a Magyar Sport Házában.
A rendezvény fővédnöke: dr. Sávolt-Szabó Tünde, az EMMI sportért felelős államtitkára és Borkai Zsolt, a MOB elnöke.
”Az OLIMPIA sok szempontból” című konferencián a neves előadók – a témát valóban minden irányból megközelítve – a kultúra, a történet- és sporttudomány, a gazdaság, a média, a jog, a fair play, illetve dopping, valamint a környezetvédelem különböző témaköreit elemezték.

A szakmai előadások mellett figyelmet kapott két, kiemelt jelentőségű esemény: a 2017-es, Győrben rendezendő EYOF (European Youth Olympic Festival), valamint a budapesti, 2024-es olimpiai pályázat.

Az olimpia története – magyarok az olimpákon címmel tartott kultúrtörténeti előadásában Dr. Szabó Lajos, a Sportmúzeum igazgatója az olimpia és az olimpiai játékok első magyar említéseit, az újkori játékok kialakulását, a NOB, illetve a MOB megalakulásának kevéssé ismert aspektusait, valamint az első világháborút megelőző, illetve azt követő nyári játékok sporttörténeti jelentőségét mutatta be.

A konferencián a nagyszámú érdeklődő megtekinthette a Magyar Olimpiai és Sportmúzeum olimpiatörténeti kiállítását is.