2015. 05. 07.

Konferencia és kiállítás az I. világháborúban harcoló sportemberekről

A konferenciát a MOA közösen szervezi a Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzatával, a Magyar Olimpiai és Sportmúzeummal, a HM Hadtörténeti Intézet és Múzeummal, a békéscsabai Munkácsy Mihály Múzeummal és a Csabagyöngye Kulturális Központtal.

A konferencia 2015. május 8-án, pénteken 10.15 órakor kezdődik a Csabagyöngye Kulturális Központban (Békéscsaba, Széchenyi utca 4.)

A megjelenteket Szarvas Péter Békéscsaba polgármestere köszönti, majd a konferenciát dr. Aján Tamás, a Magyar Olimpiai Akadémia elnöke, a MOB elnökségének tagja nyitja meg. A sporttörténeti fórumot Prof. Dr. habil. Szakály Sándor DSc vezeti.

​A Sportemberek a fronton – sport a hátországban – című kiállítás házigazdája Ando György, a Munkácsy Mihály Múzeum igazgatója, köszöntőt mond Kiss Tibor, Békéscsaba alpolgármestere, a tárlatot dr. Kovács Vilmos ezredes, a HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum parancsnoka nyitja meg.

A kiállítás 2015. június 7-éig hétfő kivételével naponta 10–18 óráig tekinthető meg.

A konferenciára és a kiállításra a szervezők várják az érdeklődőket, mindkét esemény térítésmentesen látogatható.

(Forrás: MOB-MOA, fotó: HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum és MOB)