Kiállítás nyílt a Tokiói Magyar Kulturális Intézetben

2021.07.15-én kiállítás nyílik a Tokiói Magyar Kulturális Intézetben, a 2021-es Tokiói Olimpiai és Paralimpiai Játékok tiszteletére. Az egy hónapon keresztül megtekinthető, sport tematikájú, időszaki kiállításon a látogatók ízelítőt kaphatnak a magyar olimpiai csapat 1964-es tokiói szereplésének történetéből. A gazdag anyagot felvonultató tárlathoz a Magyar Olimpiai és Sportmúzeum is több, jelentős műtárggyal és fotóval hozzájárult. Hosszas előkészületek után olyan emblematikus darabokat ismerhet meg a japán közönség a Sportmúzeum gyűjteményéből, mint az 1964-es tokiói olimpia vízipóló döntőjének labdája, vagy a vízilabdacsapat tagjainak sapkái. A kölcsönzött anyagot gazdagítja a legsikeresebb vívónemzetnek járó „Nemzetek Nagydíja” bronztál, valamint Kozma István 1964-es olimpiai győzelmi érme, amelynek különlegessége, hogy első ízben szerepel rajta a sportág megnevezése.
Magyarország 182 sportolóval, 17 sportágban képviseltette magát a 1964-es tokiói olimpiai játékokon, amelynek során 10 arany-, 7 ezüst- és 5 bronzérem mellett 28 pontszerző helyet szerzett, így a ponttáblázat 6. helyén zárt.